PASS Македонија
PASS Македонија
Главна | Профил | Регистрирање | Активна тема | Членови | Пребарување | FAQ
Корисник:
Лозинка:
Сними ја лозинката
 Сите Форуми
 Microsoft
 Microsoft.NET 1.1/2.0/3.0/3.5
 VB.NET Forms ne prikazuva items vo combo box

Забелешка: Мора да сте регистриран за да реплицирате.
За да се регистрирате, притиснете овде. Регистрацијата е Бесплатна!

Големина на екран:
Корисничко Име:
Лозинка:
Формат:
Формат: ЗдебеленоИталикПодвлеченоПрешкртано Порамни од левоПорамни оп срединаПорамни десно Хоризонтална линија Внеси HyperlinkДодади Email Додади КодДодади цитатДодади листа
   
Порака:

* HTML е исклучен
* Форум Код вклучен
Смајлови
Насмевка [:)] Голема насмевка [:D] Кул [8D] Црвени образи [:I]
Јазик [:P] Лош  [):] Намигнување [;)] Кловн  [:o)]
Црно око [B)] Црна осумка [8] Тага [:(] Срам [8)]
Шокиран [:0] Љут [:(!] Мртов [xx(] Поспан [|)]
Бакнежи [:X] Одобрува [^] Неодобрува [V] Прашалник [?]

  Кликни тука за да го ставиш потписот.
    

К Р И Т И К И     З А     Т Е М А Т А
punk Posted - 07/02/2005 : 08:49:53
Imam VB.NET forms aplikacija. Zabelezav deka items vo combo box ne gi prikazuva - gi ima - ako gi listam so strelka se listaat vo prviot red, no koga ke se otvori comboto - ne se gledaat. Isto i so list box. I vo message box ne se prikazuvaat porakite i tekstot vo kopceto.

Smetav deka problemot ne e do .NET. Za istoto razgovaravme so Alex vo petokot, bidejki bevme na kurs kaj nego.

Go resiv problemot, no go objavuvam za nekoj drug ako se sretne, da znae sto e rabotata.

Mojot kompjuter ima MCAfee VirusScan koj po default vklucuva "Buffer Overflow Protection". Ako se iskluci taa opcija - se e vo red.

Uste poveke, moze da se najde patch koj go nadminuva ovoj problem - "Patch 5 for McAfee VirusScan Enterprise 8.0i"

Pozdrav do site clenovi.
1   П О С Л Е Д Н И     П О Р А К И     (Најпрво најновите)
Alex Испратено - 07/02/2005 : 10:42:18
Одлично PUNK,

Но мораш да признаеш дека иако не го решив твојот проблем, ти пренесов доволно позитивна енергија да уште одма после курсот сам си го решиш.

Поздрав
Александар

PASS Македонија © PASS Македонија На почеток од траницата
Powered By: PASS Македонија 3.4.03