PASS Македонија
PASS Македонија
Главна | Профил | Регистрирање | Активна тема | Членови | Пребарување | FAQ
Корисник:
Лозинка:
Сними ја лозинката
 Сите форуми
 Microsoft
 Microsoft.NET 1.1/2.0/3.0/3.5
 VB.NET Forms ne prikazuva items vo combo box
 Нова Тема  Одговори на Тема
 Погодно за печатење
Автор Предходна Тема Тема Наредна Тема  

punk
Почетен Член

Macedonia
5 Пораки

Posted - 07/02/2005 :  08:49:53  Прикажи го профилот  Одговори со Цитат
Imam VB.NET forms aplikacija. Zabelezav deka items vo combo box ne gi prikazuva - gi ima - ako gi listam so strelka se listaat vo prviot red, no koga ke se otvori comboto - ne se gledaat. Isto i so list box. I vo message box ne se prikazuvaat porakite i tekstot vo kopceto.

Smetav deka problemot ne e do .NET. Za istoto razgovaravme so Alex vo petokot, bidejki bevme na kurs kaj nego.

Go resiv problemot, no go objavuvam za nekoj drug ako se sretne, da znae sto e rabotata.

Mojot kompjuter ima MCAfee VirusScan koj po default vklucuva "Buffer Overflow Protection". Ako se iskluci taa opcija - se e vo red.

Uste poveke, moze da se najde patch koj go nadminuva ovoj problem - "Patch 5 for McAfee VirusScan Enterprise 8.0i"

Pozdrav do site clenovi.

Alex
Модератор

282 Пораки

Испратено - 07/02/2005 :  10:42:18  Прикажи го профилот  Испрати Alex ICQ порака  Одговори со цитат
Одлично PUNK,

Но мораш да признаеш дека иако не го решив твојот проблем, ти пренесов доволно позитивна енергија да уште одма после курсот сам си го решиш.

Поздрав
Александар
На почеток од страната
  Предходна Тема Тема Наредна Тема  
 Нова Тема  Одговори на Тема
 Погодно за печатење
Прејди на:
PASS Македонија © PASS Македонија На почеток од траницата
Powered By: PASS Македонија 3.4.03